Krew od pacjentki transportowana jest do firmy Genomed S.A. w Warszawie. Jest to jedyna placówka w Polsce, która wykonuje tego rodzaju badanie w swoim laboratorium. Właśnie dlatego test SANCO jest najszybciej wykonywanym testem NIPT dostępnym w Polsce. Genomed S.A. uczestniczy z powodzeniem w kontroli jakości EMQN – European Molecular Quality Network – w zakresie nieinwazyjnego, genetycznego badania prenatalnego oraz jest laboratorium rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Genetyki Człowieka. Test SANCO oparty jest na sprawdzonej i dokładnej technologii sekwencjonowania firmy Illumina, światowego lidera sekwencjonowania nowej generacji. Test posiada certyfikat CE IVD. Genomed S.A. wspiera pacjentki w dalszej diagnostyce prenatalnej.


  • Od ponad 4 lat, jako jedyni w Polsce, wykonujemy nieinwazyjne, genetyczne badania prenatalne (NIPT) w swoim laboratorium.
  • Przeprowadziliśmy już 30 000 badań NIPT dla polskich pacjentek.
  • Badanie SANCO wykonujemy w nowym, całkowicie zautomatyzowanym, wysokoprzepustowym laboratorium.
  • Test SANCO oparty jest na najnowszym rozwiązaniu VeriSeq firmy Illumina – światowego lidera sekwencjonowania nowej generacji.
  • Test VeriSeq z powodzeniem wykorzystywany jest do realizacji narodowych programów przesiewowych badań prenatalnych, np. w Holandii.
  • Uzyskaliśmy certyfikat EMQN dla wykonywanego przez siebie badania NIPT.
  • Jesteśmy laboratorium rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Genetyki Człowieka (PTGC).

 

 

Laboratorium Genomed S.A. jest wpisane na listę prowadzoną przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych i jest Laboratorium Rekomendowanym Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Genomed S.A. posiada międzynarodowe certyfikaty EMQN (European Molecular Quality Network) oraz Cystic Fibrosis Network, poświadczające wysoką jakość usług. Gwarantuje pacjentom najwyższy poziom usług i bezpieczeństwo. Według rankingu przeprowadzonego przez Gazetę Wyborczą, Genomed jest najbardziej rekomendowanym przez specjalistów prywatnym laboratorium diagnostycznym.

W ofercie diagnostycznej Genomed S.A. znajduje się lista ponad 230 badań dla ponad 140 jednostek chorobowych oraz poradnictwo genetyczne. Firma oferuje także badania oparte na technologii sekwencjonowania genomowego, w tym panele wielogenowe, opracowane w ramach projektów badawczo-rozwojowych, a także nieinwazyjne genetyczne badanie prenatalne, oparte na technologii sekwencjonowania genomowego.

 

Call Button